vesti

Published on September 8th, 2016 | by

0

Prva prijateljska utakmica u Aleksincu

KK”Pirot” je u sredu, 07.09.2016. od 18,30 časova u Aleksincu odigrao prvu prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za sezonu 2016/2017. U neizvesnoj završnici pobedio je domaćin rezultatom 78:73.

Debi novog trenera KK”Pirot” Marka Spasića uprkos porazu pokazao je izuzetan potencijal novoformirane ekipe “Pirota”. Iako je utakmica izuzetno loše otvorena a domaća ekipa došla do dvocifrene prednosti, već u drugoj četvrtini je došlo do potpunog preokreta da bi se drugo poluvreme odigralo rezultatski izjednačeno do samog kraja. Ekipa trenera Slobodana Nikolića je ipak zasluženo pobedila ali da je ishod bio i drugačiji takođe bi bilo pravedno.

Oba rivala su kasno počela pripreme i ova utakmica im je bila prva prava provera. Aleksinčani su ponovo sklopili ekipu kadru da odigra ligu na visokom nivou. Tri bivša igrača “Pirota”, Žile Danilović, Nikola Raičević i Stefan Stanisavljević biće očigledno uzdanice te ekipe koju će trener Nikolić, bivši as “Crvene Zvezde”, sigurno umeti dobro da uklopi u tim za respekt. Ekipa trenera Marka Spasića je takođe pokazala da je na pravom putu da održi nivo igre i uspeha iz prethodnih sezona. “Pirot” je na ovoj utakmici nastupio bez Pendića i Stojanovića a uz pristup igri kakav su demonstrirali na sinoćnoj utakmici može se reči da pirotska publika ima puno razloga za optimizam u sezoni 2016/2017.