Izveštaj

Published on November 20th, 2022 | by admin

Pirot pobedio kragujevački Radnički 1950 na domaćem terenu

Pirot je u subotu, 19. novembra 2022. u 7. kolu Druge lige Srbije pobedio kragujevački Radnički 1950 na domaćem terenu rezultatom 74:61 za skor od pet pobeda i dva poraza i 1. mesto u grupi B na polovini prvog dela takmičenja.

Pirot je protiv mlade kragujevačke ekipe odigrao jednu od lošijih utakmica u poslednje dve sezone, uz haotičnu igru daleko ispod sopstvenog nivoa. Na utakmici za zaborav jedino vredno pomena je dobra odbrana u trećoj četvrtini koja je, ispostavilo se, prelomila pitanje pobednika. Bilo je tu i tamo pojedinačnih bljeskova i dobrih minijatura, na momente i dobre energije, što je ovoga puta ipak bilo dovoljno za pobedu i dva vredna boda koja su uknjižena.

Zoran Milovanović, trener Pirota: Ja sam sa ove vrlo značajne utakmice za nas izašao jako ljut, po prvi put na ovaj način, jer je ekipa jako poletela jer su igrači totalno pogrešno shvatili neke stvari, a greška je moja što sam ih doveo do tog nivoa da razmišljaju na taj način, jer se ustvari eventualnim porazom u Pirotu mi borimo za opstanak. To važi i za sledeću utakmicu na domaćem terenu. Malo smo iskočili iz toga kako treba da igramo, to ćemo rešavati, kao što smo večeras delom rešili u trećoj četvrtini i na kraju pobedili.

Nikola Lončar, trener Radničkog: Mi smo nakon prvog poluvremena morali mnogo bolje da odigramo drugo, ali nismo, Pirot je bio bolji i zasluženo je pobedio na kraju.

7.kolo 2.MLS, subota, 19.11.2022. Hala Kej, Pirot
KK”PIROT” : KK”RADNIČKI 1950″ Kragujevac 74:61 (16:15 19:22 23:09 16:15)

Pirot: Nikola Đonlić 13 (5 sk, 4 as, 4 izg.l), Vuk Miladinović 4, Dušan Filipović 9 (5 sk, 3 as, 3 izg.l), Pavle Pančić, Strahinja Stanković 11 (5 sk, indeks 13), Miloš Vukićević 10 (7 sk, indeks 10), Vuk Vasić 9 (3/4 za dva, 8 sk, 2 as, 3 izg.l, indeks 14), Pavle Stepanović 17 (7/11 za dva, 16 sk, 4 bl, 8 f.na, indeks 30), Nemanja Nikolić 1 (2 as, 4 izg.l), Vuk Ignjatović, Vid Đorđević, Andrija Kostić. Tr. Zoran Milovanović

Radnički 1950: Ognjen Petković, Predrag Panišić 5, Vuk Živanović 6, Bogdan Čarović 4, Danilo Glišović 3, Strahinja Dabović, Matija Vučić 6, David Burgić 6, Luka Igrutinović 17 (9 sk, 3 as, 4 izg.l, 2.os.l, 8 f.na, indeks 17), Andrija Bačarević 8, Ognjen Perović, Andrija Radojević 6. Tr. Nikola Lončar

Sudije: Nemanja Kovačević, Marko Perović, Petar Dimić (svi Beograd)
Delegat: Vlaimir Ploskić (Bor)

I u narednom, 8. kolu 2.MLS Pirot ponovo igra na domaćem terenu, ovoga puta dočekuje beogradski Žitko Basket. Utakmica se igra u subotu, 26.11.2022.g. u sportskoj hali Kej u ovosezonskom stalnom terminu od 18 časova.