vesti

Published on December 15th, 2020 | by admin

0

Predsednik KK Pirot Dušan Dimitrijević novi član Skupštine KSS

Na izbornoj sednici Skupštine Košarkaškog saveza Srbije, održanoj u ponedeljak, 14.12.2020.g. u beogradskom hotelu “Kraun Plaza”, dosadašnji predsednik Predrag Danilović je ponovo izabran za predsednika KSS dobivši time novi četvorogodišnji mandat na ovoj prestižnoj funkciji.

KSS Skupstina Beograd, 14.12.2020. Kosarka, Srbija xyz

Na istoj sednici Skupštine KSS za novog člana sa četvorogodišnjim mandatom izabran je predsednik KK Pirot Dušan Dimitrijević, prvi član našeg kluba u ovom najvišem zakonodavnom telu KSS, na ponos kako našeg kluba tako i grada Pirota! Tako je u ovoj 2020.g. Košarkaški klub Pirot uz istorijski plasman u najviši državni rang takmičenja napredovao i u kadrovskom smislu na isti nivo. Čestitamo!

KSS Skupstina Beograd, 14.12.2020. Kosarka, Srbija xyz

Uz to je na jesenjoj izbornoj Skupštini Regionalnog Košarkaškog Saveza Istočne Srbije član predsedništva RKSIS postao predsednik Skupštine KK Pirot Saša Vasić, dok su članovi Skupštine RKSIS iz KK Pirot, pored Dušana Dimitrijevića izabrani i Slaviša Svilarov, Milan Apostolović i Slobodan Đelević.

KSS Skupstina Beograd, 14.12.2020. Kosarka, Srbija xyz

Pomenimo i da je još jedan Piroćanac, nekadašnji igrač našeg kluba, Mihajlo Vidanović Ćomi dobio novi mandat u članstvu Skupštine KSS, doduše kao predstavnik Košarkaškog Saveza Vojvodine. Novi mandat u Nadzornom odboru KSS dobio je Zoran Gerov, alfa i omega KK Dimitrovgrad.

Inače na izbornoj sednici Skupštine KSS izabrana su i četiri potpredsednika. Ana Joković za žensku košarku, Bojan Radun za finansije i marketing, Dušan Projović za takmičenja i Nenad Krstić na funkciju potpredsednika za mušku košarku umesto Igora Rakočevića. Za novog predsednika Skupštine KSS izabran je Blaž Stojanović. Četiri nova člana Upravnog odbora postali su: Darko Karan, Marko Ivanović, Dragana Kontić i Miodrag Kocić. Predsednik novog Nadzornog odbora je Zoran Kristić a članovi Radoslav Stefanović i Zoran Gerov. Predsednik Disciplinskog suda KSS je Vasko Jančić a članovi Dušan Mitrović, Aleksandar Zarija, Željko Ivetić i Nebojša Ranđelović.

Članovi novog saziva Skupštine su: Košarkaški Savez Vojvodine: Miloš Blagojević, Zlatan Ranković, Petko Popović, Zoran Vezmar, Radomir Jovančević, Sava Rajković, Zoran Blažić, Goran Krstajić i Mihailo Vidanović, Košarkaški Savez Beograda: Filip Sunturlić, Dragan Todorić, Srbobran Filipović, Goran Kalinić, Žarko Koprivica i Blažo Stojanović, Regionalni Košarkaški Savez Zapadne Srbije: Vojislav Kecojević, Slobodan Žikić, Željko Vasiljević i Miloš Bohinjac, Regionalni Košarkaški Savez Centralne Srbije: Darko Veljović, Uglješa Radmilović, Igor Krasić i Goran Lazić, Regionalni Košarkaški Savez Istočne Srbije: Uroš Parlić, Miodrag Kocić i Dušan Dimitrijević, Regionalni KošarkaškI Savez Južne Srbije: Vule Vuković i Miodrag Kostić, Raško Kosovsko Metohijski Košarkaški Savez: Bojan Gicić i Aleksandar Radović, Udruženje Klubova Prve Muške Lige Srbije: Darko Jovičić Udruženje Košarkaških Trenera Srbije Strahinja Vasiljević i Udruženje Košarkaških Sudija Srbije: Ilija Belošević.


About the AuthorComments are closed.

Back to Top ↑