vesti

Published on May 23rd, 2019 | by admin

Završen turnir Regiona za 2006. godište, KK”Pirot” reprezentovali igrač Marko Manić i selektor Marko Spasić

U organizatciji KSS i RKS Centralne Srbije u Kragujevcu je od petka 17. do nedelje 19. maja 2019. godine održan je turnir Regiona KSS za dečake 2006. godišta. Turnir je održan u sportskoj hali hotela Šumarice.

Učesnici turnira Regiona su bile reprezentacije deset Regiona: Vojvodina 1 -Novi Sad, Vojvodina 2 -Zrenjanin, Beograd 1 -Beograd, Beograd 2 -Beograd, Zapadna Srbija 1 – Čačak, Zapadna Srbija 2 -Šabac, Centralna Srbija -Kragujevac, Istočna Srbija -Niš, Južna Srbija – Leskovac i Republika Srpska. Na ponos KK”Pirot” i pirotske košarke trener selekcije Regiona Istočne Srbije je bio trener prvog tima KK”Pirot” Marko Spasić dok je u selekciji najboljih mladih igrača godišta 2006. naš klub reprezentovao Marko Manić.

Selekcija regiona Istočne Srbije (Niš) trenera Marka Spasića nastupila je u sledećem sastavu: Babić Mihajlo, Živanović Andrej, Petrović Pavle, Savić Matija (Junior), Lakić Ilija (Konstantin), Stanković Dimitrije, Filipović Dejan (Trijumf), Manić Marko (Pirot), Cvetković Lazar (Ml. Vesna B.P), Živanović Miljan, Prvanović Uroš, Nikolić Stefan (Mladost Zaj).

U konačnom plasmanu selekcija regiona Istočne Srbije je zauzela 5. mesto. Ostaće žal zbog poraza nakon dva produžetka od selekcije Zapadne Srbije 2 (Šabac), kasnije finaliste turnira. Turnir je osvojila elekcija Vojvodine 1 (Novi Sad), drga je bila selekcija Zapadne Srbije 2 (Šabac), treća Zapadna Srbija 1 (Čačak), četvra Beograd 1 (Beograd) i peta selekcija Istočne Srbije (Niš).

Čestitamo treneru Marku Spasiću i mladoj nadi KK”Pirot” Marku Maniću na izvanrednom reprezentovanju našeg Kluba na Turniru Regiona u Kragujevcu.


About the AuthorBack to Top ↑