vesti

Published on May 12th, 2017 | by admin

Donacija porodice Ćirić Košarkaškom klubu “Pirot”

Kao pomen nakon pola godine od smrti Branislava Ćirića, jednog od osnivača našeg kluba, njegova porodica je uplatila donaciju Košarkaškom klubu “Pirot”.

Branislav Bane Ćirić, uz Zvonimira Minčića najzaslužniji za formiranje košarkaškog kluba “Pirot”, bio je od osnivanja sve i sva u novoformiranom klubu, trener i tehnički sekretar, čak i igrač kada je trebalo. Magistar fizičkog vaspitanja i cenjeni profesor pirotske gimnazije bio je pionir u svemu, stvaralac koji je između ostalog obeležio prve decenije pirotske košarke.

Bio je sa klubom i uz njega do svojih poslednjih dana. Kako je pripadnost Košarkaškom klubu “Pirot” prenosio generacijama iza sebe tako je i sopstvenoj porodici usadio ljubav prema klubu koji je i sam neizmerno voleo. Danas je njegova porodica tu istu ljubav prema našem klubu pokazala na svojevrstan način, donacijim kao pomen i sećanje na njega.

Košarkaški klub “Pirot” se zahvaljuje porodici Ćirić! Večna slava i čast našem profesoru!


About the AuthorBack to Top ↑