Izveštaj

Published on March 27th, 2016 | by

0

KK”Pirot” ubedljivo poražen od KK”Dynamic” u Beogradu

KK”Pirot” je u subotu, 26.03.2016. ubedljivo poražen od “Dinamika” u Beogradu rezultatom 79:55.

Ekipa iskusnog trenera Miroslava Mute Nikolića nametnula je od prvog minuta energertski jak ritam u oba pravca odigravši prvo poluvreme itenzitetom koji ekipa “Pirota” nije uspela da isprati niti ponudi bilo kakav odgovor na “zadatu temu”. Uz to su dorćolci pogodili sve što su bacili na koš, nasuprot piroskoj ekipi (69% šuta iz igre nasuprot pirotskom od 25%) tako da je utakmica do poluvremena praktično bila rešena. U drugom pluvremenu je domaća ekipa nastojala da nastavi u istom ritmu ali je pirotska koliko-toliko poboljšala odbranu da bi u poslednjoj četvrtini nekako uspela da upristoji i koš razliku.

Sve u svemu “Pirot” je odigrao treću utakmicu ispod očekivanog nivoa. Ne može se reći da želje nije bilo ali to sigurno nije dovoljno da bi se suprotstavilo lideru prvenstva, na ovoj utakmici boljem baš u svim elementima igre.

Momcima trenera Mihajla Mitića sada predstoji da uprkos svemu kako umeju i znaju povrate elan, enrgiju i pobednički pristup utakmici. U trenucima kad ekipe, do skora pri samom dnu tabele, više niko ne uspeva da pobedi trebaće igračima pirotske ekipe mirna glava da bi se kvalitet pojedinaca i dobar rad na treninzima pretočio u pobedu na narednoj utakmici!

23.kolo 2.MLS, subota, 26.03.2016. Hala SC Dynamic, Beograd
KK”DYNAMIC” : KK”PIROT” 79:55 (25:11 30:09 15:11 09:24)

“Dynamic”: Grbović 2, Pavlović 16, Stevanović 12, Stefanović 12, Ilić 12, Radulović 7, Krstović 7, Bogunović, Paunović 2, Nađfeji 7, Beloica 2, Tornjanski. Trener: Miroslav Nikolić

“Pirot”: Luka Vasić, Nikola Spasov 2, Nikola Raičević 9 (5. as, 8. izg.l, 3. sk, 7 f.na), Dušan Filipović 14 (5/5 sl.bac, 3/6 tr, 5 f.na), Filip Luković 4 (2. as), Lazar Rašić 8 (4 izg.l, 8 sk, 4 f.na), Ivan Pendić 8 (2 sk), Nikola Dragaš 5 (4 sk), Matija Mladenović 4, Miodrag Stojanović 1 (3 sk). Trener: Mihajlo Mitić

Sudije: Stevan Krstić (Aleksinac), Stefan Stošić (Niš), Milan Nikolić (Leskovac)
Delegat: Rade Miladinović (Beograd)

U narednom, 24. kolu KK”Pirot” dočekuje KK”Proleter” iz Zrenjanina. Utakmica se igra u subotu, 02.04.2016. od 20,15 časova u sportskoj hali Kej.