vesti

Published on January 19th, 2014 | by

0

Rođena braća u KK”Pirot”

U KK”Pirot” trenutno trenira 37 rođene braće i malo je klubova koji mogu takvim bogatstvom da se podiče.

Od osnivanja kluba 1952 u našem klubu bilo je rođene braće, počev od najslavnijih iz 50-ih kada su igrali čuveni Svetislav Ćirić Crnja i Svetozar Ćirić Beci, pa potom Dragiša Tričković Gilac i njegov mlađi brat Jovan Tričković Šerpa. Nije redak slučaj da u nekom sportu dvojica ili više braće počnu da treniraju i igraju u istom klubu ali se retko dešava ovakva plima “bratskih tandema” kakva je zapljusnula KK”Pirot”. Tu je prisutna čak i jedna “trojka” braće koji su itekako posvećeni sportu koji su od skora izabrali. KK”Pirot” već dugi niz godina ima razumevanje za porodice koje su svoje sinove uputile u naš klub tako da braća plaćaju samo jednu članarinu ukupno. Svi oni su razuđeni u osam selekcija sa terminima treninga po svim salama i halama u Pirotu tako da ne možemo da ih pohvatamo i slikamo sve zajedno. Zato ih na ovom mestu za početak predstavljamo jednom montiranom verzijom slike, na kojoj neki nedostaju sa nadom da ćemo ih uskoro okupiti na jednom mestu i slikati sve zajedno.

Sezona 2011/2012 Sva braća u KK”Pirot”.pdf

 


About the AuthorBack to Top ↑