Izveštaj

Published on December 24th, 2023 | by admin

0

Pirot pobedio Železničar u Čačku

Pirot je u subotu, 23. decembra 2023.g. pobedio Železničar u Čačku rezultatom 96:91 za 9 pobedu i 6. mesto na tabeli na kraju prvog dela prvenstva 2.MLS.
Pirot je na gostovanju čačanskom Železničaru, starom rivalu sa kojim je nebrojeno puta vojevao od 1956. do kraja 80-ih godina prošlog veka, pa nakon toga tek u poslednjih nekoliko sezona, ostvario vrednu pobedu, prvu u Čačku u novijoj istoriji dva kluba od kojih niko nije uspevao da pobedi jedan drugog u gostima. Do sada!

Kao što je trener Pirota Marko Spasić najavio da tradicija postoji da bi se rušila, sa takvim je pristupom pirotska ekipa otišla u Čačak i, iako i dalje bez Miloša Vukićevića u sastavu, zaigrala u „hali kraj Morave“ odvažno i hrabro, pre svega timski, da bi već na kraju prve četvrtine vodila sa 34:17, najavivši šta hoće na ovom gostovanju. Naravno da se Želo nije već tada predao, naprotiv! Predvođeni višegodišnjim tandemom Raković-Panić (isto kao što Pirot predvode Filipović-Đonlić), koji zna kako se slama otpor gostujuće ekipe na domaćem terenu, već do kraja druge četvrtine su uspeli da skinu zaostatak za celih 10 poena, tako da je utakmica ušla u drugo poluvreme sa vođstvom Pirota od sedam poena.

Prava prvenstvena borba zahuktala se već od starta odlučujućeg drugog dela utakmice kada su Čačani zaigrali agresivno, na sve ili ništa. Ali, ovoga puta su naišli na tvrd bedem na drugoj strani, odnosno spremnu ekipu koja je znala kako da se odbrani i kako da odgovori na sve njihove nalete. Svi pirotski igrači su svoje najbolje izdanje pokazali baš onda kada je trebalo. Predvodio ih je na ovoj utakmici svemogući Nikola Đonlić, neuhvatljiv, nepredvidiv, sveprisutan i izvanredan na obe strane terena.
Podigao je i odbranu i napad sopstvenoj ekipi, zaigrali su kako treba i Borko Đorđević i Vuk Vasić i Uglješa Radulović, naravno i kapiten Dušan Filipović i Dimitrije Đorđević, ponovo ubojit sa trojkama u najbitnijim momentima, onim trojkama koje raspršuju sve protivnikove nade a podižu sopstvenu ekipu na još viši nivo. Jurili su Čačani rezultat ali im je on iz minuta u minut sve više izmicao, kao i pobeda, koja je uprkos njihovom velikom naletu rutinskom završnicom zasluženo pripala Piroćancima.
Utakmicu je svojom fenomenalnom igrom obeležio Nikola Đonlić sa trpl-dabl učinkom uz 30 postignutih poena, 11 asistencija, 10 iznuđenih faulova i ostvarenih čak 45 indeksnih poena, a dobro su ga ispratili svi ostali, kako svojim bitnim uticajem na igru i rezultat tako i timskim duhom kojim su svi redom odisali na terenu.
Bolji od ostalih u ekipi Žela bili su Predrag Panić i Dimitrije Marić.

1. kolo 2.MLS, subota, 23.12.2023. Hala kraj Morave, Čačak
    KK “ŽELEZNIČAR” : KK “PIROT” 91:96 (17:34 29:19 21:28 24:15)

Železničar: Petar Raković 10, Simo Mikavica 11, Nikola Lipović 3, Đorđe Bugarčić 3, Predrag Panić 20, Uroš Petrović, Dimitrije Marić 16, Savo Milanović 6, Marko Kovačević 2, Filip Pajević 10, VukGugović 10, Lazar Vuksanovič. Tr. Željko Bugarčić

Pirot: Nikola Đonlić 30 (6/8 za dva, 2/10 za tri, 12/13 sl.bac, 11 as, 4 osv.l, 6 sk, 10.f.na, indeks 45),Uglješa Radulović 9 (2/2 za dva, 5/6 sl.bac, 3 sk, 4 f.na, indeks 13), Dušan Filipović 11 (2/6 za tri, 3 as, 3 izg.l, 4 sk), Pavle Pančić, Dimitrije Đorđević 14 (4/11 za tri, 2 os.l, 3 sk u nap, indeks 11), MateoKovačević, Vuk Vasić 15 (3/4 sl.bac, 5/7 za dva, 1/1 za tri, 3 sk, 1 bl, 4 f.na, indeks 16), Borko Đorđević 17 (7/10 za dva, 2 os.l, 6 sk, 1 bl, 4 f.na, indeks 25), Vladimir Stefanović, Strahinja Stojković, Aleksa Đorđević Tr. Marko Spasić

Sudije: Nemanja Kovačević, Petar Dimić, Strahinja Stamenković (svi Beograd),
    Delegat: Lazar Tadić (Užice)

Drugi deo prvenstva 2.MLS nastavlja se 13. januara 2024. godine 16-im kolom u kome Pirot gostuje Loznici.