Izveštaj

Published on December 13th, 2020 | by admin

0

Pirot poražen od Napretka u Aleksincu u 13. kolu KLS

Pirot je u 13. kolu KLS ubedljivo poražen od Napretka u Aleksincu rezultatom 92:72. Utakmica je odigrana u subotu, 12. decembra 2020.g. od 19 časova.

Dobro otvaranje utakmice pirotske ekipe u prvih nekoliko minuta prosulo se nakon nekoliko izgubljenih lopti, promašenih šuteva i pre svega nakon niza skokova aleksinčana u napadu koji su te nenadane poklone surovo realizovali, dobili samopouzdanje, razigrali se i, ispostavilo se, razorili koncepciju i igru ekipe trenera Filipa Soceka, koja se u daljem toku utakmice držala onoliko dugo koliko je to svojim učinkom ostvario izvanredni Mladen Pantić. Na žalost pirotske ekipe nije bilo dovoljno raspoloženih igrača kadrih da sopstvene principe igre prilagode neobičnom kriterijuma suđenja sudijske trojke i vrate rezultatski balans, koji je iz minuta u minut bio sve izraženiji u korist domaće ekipe, pogotovo nakon nelagodne povrede Vladimira Đorđevića na početku i Nikole Đonlića pred kraj utakmice. Zahvaljujući borbenom Lazaru Rašiću i agilnom Dušanu Filipoviću, potom energičnim plejevima Đonliću i Đukanoviću ekipa Pirota je do kraja utakmice uspela samo da izbegne još teži poraz.

Statistički posmatrano malo toga se može videti, pogotovo jer je statistika sa utakmice čak i pogrešna. Po svemu viđenom na parketu domaćin je utakmicu dobio pre svega zahvaljujući ubedljivijem broju skokova, pogotovo u napadu, samim tim i poenima iz drugog napada, većem broju poseda kao i boljim procentima šuta iz igre, te se može reći da su pobedili zasluženo. U pobedničkoj ekipi bolji od ostalih bili su Simeunović, Saičić, Veljković, Ćirković i Duvnjak.

Pirot je porazom od Napretka produbio rezultatsku krizu, nadamo se ne i veru u pobede u preostalih 17 kola do kraja lige. Vremena je sve manje ali ga na sreću još uvek ima!

1. kolo KLS, subota, 12.12.2020. Sportska hala, Aleksinac
    KK”NAPREDAK” : KK”PIROT” 92:72 (23:16 25:18 25:18 19:20)

Napredak: Nikola Ćirković 16 (3/3 za dva, 2/3 za tri, indeks 18), Nikola Raičević 2, Đorđe Simeunović 20 (9 sk, 8 f.na, indeks 20), Uroš Duvnjak 9 (2/3 za dva, 1/1 za tri, 9 as, indeks 17), Dimitrije Raičević 8 (8 sk), Ivan Saičić 18 (3/4 za tri, 11 sk, indeks 21), Luka Jeremić, Slaviša Bogavac 2, Lazar Stanković, Milenko Veljković 15 5/6 za dva, 6 sk, 5 f.na, indeks 20), Nemanja Karalić 2. Tr: Nebojša Raičević

Pirot: Nikola Đonlić 28 (6/6 sl.bac, 3 as,4 f.na, indeks 13), Dušan Filipović 14 (3/5 za tri, 5/6 sl.bac, indeks 11), Vladimir Stefanović, Dimitrije Đorđević 1, Lazar Rašić 9 (4 sk, 5 as, 6 f.na, indeks 11), Ivan Pendić (4 sk, 2 izg.l), Miloš Vraneš, Martin Matović 2, Miodrag Stojanović, Mladen Pantić 22 (71% šut iz igre, 6 sk, 6 f.na,3 izg.l, 2 os.l, indeks 25), Vladimir Đorđević 2, Đukan Đukanović 14 (6 sk, 3 f.na, indeks 12). Tr: Filip Socek

Sudije: Nemanja Ninković (Beograd), Dragan Matić (Kragujevac), Ljubomir Marković (Čačak).
Delegat: Zoran Stančev (Pirot)

U narednom, 14. kolu KLS Pirot je domaćin zemunskoj Mladosti, jednom od favorita takmičenja. Utakmica se igra u PETAK, 18. decembra 2020.g. od 16 časova u hali Kej bez prisustva publike ali uz direktan TV prenos na sportkom kanalu ARENA SPORT.