Izveštaj

Published on September 12th, 2019 | by admin

“Pirot” pobedio “Akademik” iz Sofije u Pravecu

“Pirot” je u sredu, 11.09.2019. od 16 časova u bugarskom Pravecu pobedio “Akademik” iz Sofije rezultatom 91:87. Dobra utakmica za “Pirot” obzirom na period prirema u kome se nalazi ekipa trenera Marka Spasića.

“Pirot” je i na ovoj prijateljskoj utakmici nastupio nekompletan, čak nisu igrali svi koji su otputovali u Pravec, poput lakše povređenog Sanela Mukanovića i Borka Đorđevića, koji je na samom početku ušinuo vrat. Zbog poslovnih obaveza nije otputovao kapiten Stojanović, povređeni Dimitrije Đorđević i Ljubenković, koji se još nije priključio ekipi.

Sve to ipak nije smetalo da ostali prvotimci odigraju jednu dobru utakmicu i više nego zasluženo pobede bugarskog prvoligaša iz Sofije koji svoje utakmice igra u Pravecu. Iz minuta u minut pirotska ekipa je bila sve bolja i bolja, tako da je rezultat dobrim delom utakmice premašivao 20 koševa razlike. Đonlić i Filipović su bili više nego dominantni, odlično su ih ispratili Matović i Balović, razigrali se i Stefanović i Stanković, sve do onih najmlađih, Vasića i Ignjatovića, koji su dali dobar doprinos ovoj pobedi. Da nije najmlađa petorka (planski ubačena na parket da utakmicu u poslednjih pet minuta bez izmena privede kraju) pogubila nekoliko lopti i napravila niz grešaka u odbrani, utisak o njihovoj igri bi bio daleko bolji. Ovako su dozvolili fizički izvanredno spremnim domaćim igračima da na samom kraju drastično ublaže poraz.

Sve u svemu “Pirot” je u trećoj prijateljskoj utakmici odigrao jednu dobru i kvalitetnu utakmicu, taman onakvu kakvu je trebalo za period na tri nedelje pre početka takmičarske sezone.

Prijateljaka utakmica, br.3, sreda, 11.09.2019. Sportski kompleks, Pravec
BK”AKADEMIK” Sofija : KK”PIROT” 87:91 (21:23 15:23 21:30 30:15 )

“Pirot”: Nikola Đonlić 13, Sanel Mukanović, Vladimir Stefanović 10, Dušan Filipović 21, Strahinja Stanković 13, Petar Balović 13, Vuk Vasić 2, Ognjen Ignjatović 3, Borko Đorđević 4, Martin Matović 12. Trener: Marko Spasić

“Akademik”: Hristov 7, Minkov, Nikolov 13, Kocev 6, Mihajlov 15, Černokožev 23, Ivanov, Grozev 8, Lazarov 15. Trener: Georgi Davidov

“Pirot” će nastaviti odigravanje prijateljskih utakmica uglavnom u gostima:

Subota, 14.09.2019. (17 h) Turnir u Nišu “M.Milošević-Mica”, polufinale: Niš-Pirot
Nedelja, 14.09.2019. Turnir u Nišu “M.Milošević-Mica”, za 1. ili 3. mesto (Napredak Al / Konstantin)

Petak, 20.09.2019. Turnir u Plevenu, polufinale (Spartak Pleven / Yambol / Černo More).
Subota, 21.09.2019. Turnir u Plevenu, za 1. ili 3. mesto

Petak, 27.09.2019. Turnir u Pirotu “Bane i Zvonko”, polufinale (Beovuk 72 / Yambol / Akademik Sofija).
Subota, 28.09.2019. Turnir u Pirotu “Bane i Zvonko”, za 1. ili 3. mesto

O satnici i rivalima na turnirima obavestićemo javnost blagovremeno.

Na sastanku klubova 2.MLS, održanom u sredu, 11.09.2019.g. izvučeni su parovi i objavljen je kalendar takmičenja za sezonu 2019/2020. “Pirot” u prva dva kola igra sa dvema ekipama koje su od ove sezone drugoligaši. U 1. kolu “Pirot” gostuje niškom “Fair Play”-u dok u 2. kolu dočekuje čačanski “Železničar”.

Kompletan kalendar takmičenja uskoro na našem klupskom sajtu!