vesti

Published on September 5th, 2019 | by admin

Petar Balović – novi igrač KK”Pirot”

U redove KK”Pirot” došao je Petar Balović, jedino pojačanje za novu takmičarsku sezonu a da prethodno nije bio član našeg kluba.

Nakon formiranja okosnice ekipe od proverenih igrača koji su u prethodnim sezonama već igrali za “Pirot”, došao je jedini zaista novi igrač u timu, Petar Balović (1997.g.-201cm) iz beogradskog “Žarkova”. Balović je igač koji pokriva pozicije 3 i 4, sa izvanrednim odbrambenim i fizičkim karakteristikama, ali i solidnim šuterskim potencijalom, tako da uz njegovu mladost očekujemo da bude otkrovenje na samo u ekipi već i u Drugoj ligi uopšte. Nadamo se da će u narednim sezonama u našem klubu poći istom stazom uspeha kao njegov sugrađanin Lazar Rašić, koji ga je kao naš novi sportski direktor i doveo u Pirot. Zato ne sumnjamo da će Balović opravdati i Rašićevo i naše poverenje!

Petre, dobro došao u Pirot!

Br. 9 Petar Balović, Datum rođenja: 11. novembar 1997. (Beograd) 201cm

U redove KK”Pirot” došao je Petar Balović, jedino pojačanje za novu takmičarsku sezonu a da prethodno nije bio član našeg kluba.

Nakon formiranja okosnice ekipe od proverenih igrača koji su u prethodnim sezonama već igrali za “Pirot”, došao je jedini zaista novi igrač u timu, Petar Balović (1997.g.-201cm) iz beogradskog “Žarkova”. Balović je igač koji pokriva pozicije 3 i 4, sa izvanrednim odbrambenim i fizičkim karakteristikama, ali i solidnim šuterskim potencijalom, tako da uz njegovu mladost očekujemo da bude otkrovenje na samo u ekipi već i u Drugoj ligi uopšte. Nadamo se da će u narednim sezonama u našem klubu poći istom stazom uspeha kao njegov sugrađanin Lazar Rašić, koji ga je kao naš novi sportski direktor i doveo u Pirot. Zato ne sumnjamo da će Balović opravdati i Rašićevo i naše poverenje!

Petre, dobro došao u Pirot!

Br. 9 Petar Balović, Datum rođenja: 11. novembar 1997. (Beograd) 201cm

Igračka karijera: mlađe kategorije: KK Mondo Basket, KK Zemun

KK Mondo Basket Beograd (2013-2014)
KK Zemun (2014-2015)
KK Slodes Beograd (2015-2016)
Univerzitet Jekaterinburg Rusija (2016-2017) studentska VTB liga
KK Tamiš Pančevo (2017-2018)
KK Slodes Beograd (2018)
KK Žarkovo Beograd (2019)


About the AuthorBack to Top ↑