Izveštaj

Published on October 10th, 2016 | by

KK”Pirot” pobedom nad “Proleterom” u Pirotu otvorio sezonu

KK”Pirot” je u subotu, 08.10.2016. na domaćem terenu pobedom nad zrenjaninskim “Proleterom” rezultatom 75:69 otvorio novu takmičarsku sezonu.

KK”Pirot” je otvorio novu takmičarsku sezonu pobedom nad zrenjaninskim “Proleterom”, jednim od favovrita prvenstva u takmičarskoj sezoni 2016/2017 Druge lige Srbije, tako da je debi trenera Marka Spasića okončan na najbolji mogući način. Pirotska ekipa je izvanrednim pristupom utakmici ostvarila dvocifrenu prednost već nakon prve četvrtine koja će se pokazati krucijalnom kako za sam tok igre tako i za konačnu pobedu domaće ekipe. Timski duh i dobra igra u oba pravca motivisane pirotske ekipe bili su jače oružje od suvog kvaliteta zrenjaninske. Na krilima raspoloženog Nikole Đonlića razigrali su se gotovo svi igrači tako da je rezultat sve vreme bio na strani domaće ekipe. Dušan Filipović nije pogađao trojke u svom ustaljenom ritmu (ipak, ušle su dve) ali je bio izvanredan u oba pravca sve vreme utakmice. Pirotski centri su se prebrzo opteretili ličnim greškama, ali su ekipu držali u pravom ritmu kapiten Pendić svojim skokovima (12) i Miodrag Stojanović Skansi svojim iskustvom kako u odbrani tako i u napadu. I konačno tu je bio Lazar Rašić, koji je po običaju ispunio sve moguće statističke stavke da bi u samom finišu kada se lomio rezultat preuzeo odgovornost i rešio pobednika.

2-pirot-proleter

Gosti su pokazali kvalitet ali reklo bi se samo u najavi. Jedino gde su bili bolji jesu osvojene lopte uz samo pet izgubljenih. Sve ostalo je bilo na strani pirotske ekipe, pogotovo kada su skokovi u pitanju. Da nije bilo praznog hoda, odnosno gotovo pet minuta bez realizacije u poslednjoj četvrtini (tada je nedostajao Vladica Jovanović), pobednik bi bio rešen mnogo ranije. To su gosti iskusno iskoristili i čak došli do izjednačenja minut pre kraja. Ipak, to je od njih na ovoj utakmici bilo sve. Pobeda je po tradiciji i vrlo zasluženo ponovo pripala “Pirotu”.

3-pirot-proleter

Sve u svemu ekipa Marka Spasića je pokazala ono što je najavila, da je kadra da igra sa svakim protivnikom. Sa ove ćemo zapamtiti, pored debija trenera Marka Spasića, da je Nikola Đonlić već na debiju osvojio pirotsku publiku i posebno da je Dušan Filipović zaigrao svoju šestu sezonu u KK”Pirot” čime je postao klupski rekorder od svih igrača “sa strane”. Čestitamo!

4-pirot-proleter

Trener “Pirota” Marko Spasić: Hvala publici na podršci. Ovakvu publiku nema niko u ligi, zbog ovoga se igra košarka. Čestitam “Proleteru” na dobroj igri a posebno mojim momcima na svemu što su večeras pokazali.

Igrač “Pirota” Nikola Đonlić: Dao sam svoj maksimum, kao i svi moji saigrači. Hvala publici na podršci. Imali smo malo problema sa napadom u drugom poluvremenu ali je odbrana bila na mestu. Mislim da smo zaslužili ovu pobedu.

Igrač “Pirota” Lazar Rašić: Dobili smo jako bitnu, prvu utakmicu. Mogli smo ranije da rešimo pitanje pobednika ali su i padovi na početku sezone normalna pojava. Hvala publici koja nas je ponela. “Proleter” je iskusna ekipa koja će tek pokazati svoju snagu. Bitno je da mi nastavimo da se ovako borimo.

1.kolo 2.MLS, subota, 08.10.2016. Hala Kej, Pirot
KK”PIROT” : KK”PROLETER NAFTAGAS” 75:69 (24:12 21:22 15:19 15:16)

5-pirot-proleter

“Pirot”: Nikola Ristić 1, Nikola Đonlić 20 (3/3 sl.bac, 80% šut iz igre, 2 as, 7 sk, 5 f.na, indeks 26), Dimitrije Đorđević, Dušan Filipović 14 (2 tr, 7 sk, 7 f.na, indeks 16), Bojan JovanovićVladica Jovanović, Lazar Rašić 20 (11/12 sl.bac, 4. as, 4 os.l, 5 sk, 8 f.na, indeks 21), Ivan Pendić 8 (12 sk), Borko Đorđević 2 (5 sk), Dušan Manojlović, Martin Matović 4, Miodrag Stojanović 6 (2/3 za tri, 3 sk, 3 f.na). Trener: Marko Spasić

“Proleter”: S. Atanacković 15 (7 as), P. Lambić 4, N. Subotić 7, D. Burić 6, N. Šućov 3, S. Lalić 4, M. Todosijević, K. Đorđević, P. Nikolić 9, M Oluić 3, Đ. Božović 6, B. Obrenović 12. Tr: Slobodan Srezoski

Sudije: Ivan Nedeljković (Niš), Danilo Milosavljević (Prokuplje), Milan Nikolć (Leskovac).
Delegat: Zoran Stevanić (Niš)

U narednom 2. kolu kolu KK”Piror” gostuje kragujevačkom “Radničkom”.