Izveštaj

Published on February 24th, 2016 | by

KK”Pirot” pobedio KK”BEKO” i u Pirotu

KK”Pirot” je u nedelju, 21.02.2016. na domaćem terenu pobedio beogradski “BEKO” rezultatom 91:71 za jedanaestu pobedu u predhodnih 18 kola.

KK”Pirot” je zasluženo pobedio “Beko” ali nije odigrao dobru utakmicu niti je bilo lako kako bi se po rezultatu moglo pomisliti. Gosti su rasterećeni u takmičarskom smislu zaigrali odvažno i borbeno i u otvorenoj igri bili ravnopravni rival pune tri četvrtine. Dugo je trener “Pirota” Mitić tražio razigranu petorku ali nije išlo. Tek je “Pirot” u poslednjoj četvrtini iz čvrste odbrane razigrao napad i što kontrama što trojkama pokazao napadačke potencijale i prelomio protivnika.

Pirot-BEKO 2

Trener “Pirota” Mihajlo Mitić: “Čestitam ekipi “BEKA” na dobroj igri. Radi se o ekipi koju ne treba potceniti jer je pobedila “Srem” i “Proleter” a večeras su pali tek u poslednjoj četvrtini. Mi smo ušli sa lošim pristupom, ne onako kako smo se dogovarali. Ipak smo se u drugom poluvremenu konsolidovali i uspeli da pobedimo”.

Igrač KK”Pirot” Lazar Rašić: “Mučili smo se u početku, tako je bilo i na prošloj utakmici, malo smo teški, jako treniramo, ima nas malo u rotaciji ali eto pobeđujemo. Imamo snage, ima tu prostora za još bolju igru i nadam se da ćemo na narednim utakmicama igrati sve bolje i bolje. “Beko” je odigrao dobro, pali su verovatno kada nisu više imali snage i mislim da je naša utreniranost odlučila pobednika”.

Pirot-BEKO 3

18.kolo 2.MLS, nedelja, 21.02.2016. Hala Kej, Pirot
KK”PIROT” : KK”BEKO” 91:71 (16:20 20:21 28:22 27:08)

“Pirot”: Luka Vasić, Nikola Spasov 6 (100% šut iz igre), Nikola Raičević 15 (6/6 sl.bac, 3/3 za dva, 4 as, 4 sk, 3 f.na, indeks 21), Dušan Filipović 16 (4 tr, 2. as, 2.sk, 3 f.na, indeks 14), Filip Luković 14 (56% šut iz igre, 5 as, 3 sk, 3 f.na, indeks 16), Marko Milosavljević, Lazar Rašić 20 (6/6 sl.bac, 2.os.l, 8 sk, 4 f.na, indeks 23), Ivan Pendić 7 (7 sk, 3 f.na), Nikola Stefanović, Nikola Dragaš 11 (100% šut iz igre, 1.tr, 5.sk, 3 f.na, indeks 14), Matija Mladenović (3 sk), Miodrag Stojanović 2 (4.sk). Trener: Mihajlo Mitić

“BEKO”: D. Zurnić, A. Tomović, N. Kilijan 14, S. Tomić 4, N. Rutović, D. Stojkanović 4, Đ. Jevtić 19, E. Kurtiševski, D. Kojić 15, D. Popović 10, I. Bojović, M. Drekalović 5. Trener: Vasilije Budimić

Sudije: Ivan Nedeljković (Niš), Danilo Ljubić (Niš), Danilo Milosavljević (Prokuplje).
Delegat: Aleksandar Stojanović (Leskovac)

U narednom, 18. kolu KK”Piror” gostuje “Zlatiboru”. Utakmica se igra u subotu, 27.02.2016. od 18 časova u hali sportova u Čajetini.