Izveštaj

Published on December 14th, 2015 | by

KK”Pirot” izgubio u Zrenjaninu

KK”Pirot” je u subotu, 12.12.2015. izgubio od KK”Proleter Naftagas” u Zrenjaninu rezultatom 86:83.

KK”Pirot” je u oslabljenom sastavu loše otvorio utakmicu i ubedljivo izgubio prvu četvrtinu. Promašilo se mnogo puta (12), grešilo se u svim elementima igre, nesuprot domaćoj ekipi koja je pogađala iz svih pozicija. Nešto je popravio Raičević šutevima i Filipović skokovima tako da pred ekipom trenera pirotske ekipe Mihajla Mitića nakon završene prve četvrtine nije preostalo ništa drugo nego da juri rezultat do samog kraja utakmice. Tako je i bilo! Vrlo brzo je pirotska uspela ekipa da uhvati rezultatski priključak i ozbiljno pripreti preokretom. Zaigrao je u svom stilu Nemanja Nenadić u drugoj četvrtini i iz minuta u minut pirotska ekipa je izgledala sve bolje. Domaća ekipa je ipak uspevala da odoli i drži rezultatsku prednost, čas na 7-8 čas na 2 poena razlike i do preokreta nije došlo. Pojačavali su pritisak Stojanović, Raičević i Filipović, borili se Rašić, Dragaš i Mladenović i sve je izvesnije bilo da će se pobednik odlučiti tek u poslednjem minutu. I uspeo je “Pirot” da se izbori za priliku da poslednjim šutem pobedi. Na žalost ta trojka Dušana Filipovića nije zatresla mrežicu. Dušu na srce, najbolji trojkaš lige je “okinuo” iz izuzetno teške pozicije, preko ruku protivničkih igrača sa 9 metara. I nije “ušlo”! Tako se ili dobija ili gubi! Tako se igra košarka! Ovoga puta je utakmica izgubljena, sledećeg puta verovatno neće!

O suđenju i drugim stvarima na ovome mestu po običaju bez komentara.

11.kolo 2.MLS, subota, 12.12.2015. Kristalna Dvorana, Zrenjanin
KK”PROLETER” : KK”PIROT” 86:83 (24:12 20:24 21:23 21:24)

“Proleter”: Lalić 14, Dudaš, Subotić 13, Blanuša 6, Vico, Mihajlović, Vukanović, Martinović 12, Rajanović, Nikolić 14, Vukosavljević 7, Božović 20. Trener: Zoran Bajin

“Pirot”: Luka Vasić, Luka Lilić, Nikola Raičević 20 (2/2 sl.bacanja, 4/5 trojke, 5 as, indeks 16), Dušan Filipović 17 (5 tr, 1 as, 4 os.l, 7 sk, indeks 13), Nemanja Nenadić 17 (67% šut iz igre, 3 as, 3 sk, 4 f.na, indeks 16), Lazar Rašić 3 (2 as, 7 sk), Dušan Manojlović, Nikola Dragaš 8 (4/4 za dva, 3 sk), Matija Mladenović 2 (5 sk), Miodrag Stojanović 16 (54% šut iz igre, 2. os.l, 5 sk, indeks 13). Trener: Mihajlo Mitić

Sudije: Aleksandar Arsić (Odžaci), Marko Pekez (Novi Sad), Branislav Knežić (Vrbas)
Delegat: Vladan Borovina ( Novi Sad)