Izveštaj

Published on November 17th, 2015 | by

KK”Pirot” izgubio od “Srema” u Sremskoj Mitrovici

KK”Pirot” je u nedelju, 15.11.2015. nakon četiri vezane pobede poražen od “Srema” u Sremskoj Mitrovici rezultatom 83:63.

KK”Pirot” je odigrao jednu netipičnu utakmicu kada gotovo nikome ništa nije polazilo za rukom. Loš početak utakmice obe ekipe nastavio se nastojanjem domaće ekipe da se rezutatski odlepi i gostujuće da se vrati u egal. Tako je bilo sve do 32. minuta kada je nakon tehničke greške dosuđene “klupi” domaće ekipe centar “Pirota” Nikola Dragaš promašio oba slobodna bacanja (Rašić je pogodio bacanje za tehničku). Plej “Pirota” Raičević je potom promašio za dva poena da bi onda sve krenulo nizbrdo za gostujućiu ekipu. Tri vezane trojke Saše Vasiljevića otvorile su neverovatnu seriju domaće ekipe koja je za pet minuta serijom 21:4 rešila pobednika, čak razlikom koja sigurno ne odslikava pravo stanje na terenu. Time se ekipa “Srema” revanširala ekipi “Pirota” za prošlosezonski poraz na svom terenu.

Kada se ekipi dogodi da promaši 10-ak zicera, da protivnik ima 13 asistencija više i 7 izgubljenih lopti manje reklo bi se da se poraz nije mogao izbeći. A ipak je do 32. minuta sve bilo otvoreno.

Trener Mihajlo Mitić je nezadovoljan pre svega pristupom utakmici i letargijom igrača koji zbog toga nisu uspeli da uhvate ritam igre i budu na željenom nivou onda kada se utakmica lomila. Sada će prvi zadatak ekipe biti da se podigne i pokaže koliko vredi na sledećoj utakmici na domaćem terenu kada dolazi pojačana ekipa leskovačkog “Zdravlja”.

7.kolo 2.MLS, subota, 15.11.2015. hala SC Pinki, Sremska Mitrovica
KK”SREM” : KK”PIROT” 83:63 (14:10 25:20 15:19 29:14)

“Srem”: Kasabašić 6, Tomić, Đurak, Vasiljević 11, Nešić, Jokić, Kojić 17, Đonlić 8, Bakić 4, Đorđić 22, Simić 12, Mirčeta 3. Trener: Ivan Smiljanić

“Pirot”: Nikola Raičević 15 (3 tr, 2 as, 3 sk, 5 f.na, indeks 10), Dušan Filipović 10 (2 tr, 2 os.l. 5 f.na), Filip Luković, Nemanja Nenadić 20 (4 sk, 4 f.na, indeks 16), Lazar Rašić 8 (2 tr, 6 sk), Ivan Pendić 2, Nikola Dragaš 2 (8 sk), Matija Mladenović 1 (4.sk), Miodrag Stojanović 5 (4 sk). Trener: Mihajlo Mitić

Sudije: Nikola Svrkota, Božidar Mali, Bogdan Mali, Delegat: Zoran Maksimović (svi Beograd)

U narednom, 8.kolu KK”Pirot” dočekuje leskovačko “Zdravlje”. Utakmica se igra u PETAK, 20.11.2015. od 19,30 časova.