Izveštaj

Published on March 22nd, 2015 | by

KK”Pirot” izgubio u Zemunu

KK”Pirot” je u subotu, 21.03.2015. izgubio od zemunske “Mladosti” u gostima rezultatom 94:65.

Ekipa “Pirota” je pružila najgoru partiju u sezoni i adekvatno kažnjena od lidera prvenstva. Problemi sa povredama i bolešću nekolicine igrača su rezultirali padom forme u najvažnijem trenutku a želja za pobedom cele ekipe, pokazalo se, nije bila dovoljna za derbi utakmicu. Izvanredno treće mesto na tabeli je zadržano ali je šansa za istorijski iskorak i plasman u prvu ligu ostao samo u domenu teorije.

Već je prva četvrtina ukazala na veliki pad pirotske ekipe. U 7. minutu je bilo 18:4. Loša odbrana tranzicione igre zemunaca i pritisak na Mukanoviću su dali rezultat. Ekipa “Pirota” je potonula na samom startu utakmice. A kada je povratak potražen šutevima za tri poena utakmica je izmakla iz ruku gostujuće ekipe. Usledio je izuzetno veliki broj izgubljenih lopti (22) i neverovatno loš šut za tri poena (1/16, jedina trojka Mukanoviće je “ušla” tek u 36. minutu) tako da je lider prvenstva predvođen razigranim Petrom Beaderom zasluženo pobedio visokim rezultatom.

Sada ekipi trenera Mihajla Mitića preostaje vrlo delikatan posao a to je da se presabere i podigne iz letargije i poslednja četiri kola odigra na nivou koji ih je doveo do 16 lepih pobeda i visokog 3.mesta, nikada boljeg na ovom nivou takmičenja.

22.kolo 2.MLS, subota, 21.03.2015. Hala Pinki, Zemun
KK”MLADOST ADMIRAL” : KK”PIROT” 94:65 (25:09 27:22, 21:21, 21:13)

“Mladost Admiral”: Nenadić 9, Bogdanović, Bulatović 15, Beader 25, Burić 2, Radulović 11, Lalić 9, Živanović 5, Dragićević 6, Ilić 8, Mijailović, Jaćović 4. Tr: Dragan Nikolić

“Pirot”: Luka Vasić, Sanel Mukanović 7, Nikola Raičević 5, Dušan Filipović 6, Marko Gaćinović 6, Borko Đorđević, Ivan Pendić 15, Predrag Kosanović 4, Aleksandar Živojin Danilović 12, Matija Mladenović 2, Lazar Rašić 8. Trener: Mihajlo Mitić

Sudije: Mizdrak (Valjevo), Grujić (Smederevo), Kovinić (Kraljevo). Delegat: Borovina (Novi Sad)

U narednom, 23. kolu KK”Pirot” dočekuje užičku “Slobodu”.