Kolubara bolja i u Lazarevcu
KK”Pirot” je u 17. kolu izgubio od KK”Kolubara” u Lazarevcu rezultatom 86:75. Utakmica je odigrana u petak, 07.03.2014. od 17 časova u Lazarevcu.
Ekipa “Pirota” je zasluženo poražena u Lazarevcu od “Kolubare”, jedine ekipe koja je pobedila i u Pirotu. Tako je skor “Pirota” u drugom delu prvenstva 3 pobede – 3 poraza (sva tri poraza sa 11 poena razlike). Nesumnjivo je da ekipa Zorana Petrovića sposobna, kvalitetna i iskusna da pobedi svakog protivnika na svakom terenu, međutim u Lazarevcu to nije bilo tako. Pružen je slab otpor onda kada je bilo najvažnije, u drugom poluvremenu, kada je načinjeno previše elementarnih košarkaških grešaka, od izgubljenih lopti preko loših rešenja u odbrani pa do dve neiskusno dobijene tehničke greške. Spoljna linija, na kojoj je “Pirot” najjači, nije ulila sigurnost sopstvenoj ekipi i baš na toj poziciji je domaća ekipa bila bolja, raspoloženija i ubojitija što je rezultiralo njihovom zasluženm pobedom.
19. kolo 2.MLS, petak, 07.03.2014. hala sportova, Lazarevac
KK”KOLUBARA” : KK”PIROT” 86:75 (14:15, 22:17, 24:21, 26:22)
“Kolubara”: Đurđević, Petrović, Ljubojević 19, Ilić, Stamenković 24, Jokić 20, Simić 14, Momčilović 7, Kovačević, Anđelković, Vuković, Radovanović 2. Trener: Žarko Simić
“Pirot”: Čolić, Mukanović 8 (2.tr, 8 as, indeks 7), Stanisavljević 9 (4 as, indeks 7), Milovanović 10, Filipović 21 (5 tr. 50%, 8 sk, 8 f.na, indeks 17), Nikolić, Pendić 2, Kosanović 13 (7 sk, indeks 16), Mladenović 6, Stojanović 6 (2.tr, 6 sk, indeks 6). Trener: Zoran Petrović
Sudije: Strika (Beograd), Radosavljević (Kragujevac), Marković (Čačak).
Delegat: M.Dostanić (Kraljevo)
KK”Pirot” u 20. kolu dočekuje prvoplasiranu “Jagodinu” u redovnom terminu u SUBOTU, 15.03.2014. od 18 časova.